Adet söktürücü bitki çayları

Adet söktürücü bitkiler nelerdir? Adet söktüren bitkiler nasıl kullanılır? Adet dönemleri çoğu kadının en sancılı devreleri olarak bilinir. Tıpta her rahatsızlığın bir çözümü olduğu gibi şifalı bitkilerle bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Adet döneminin gecikmesi ya da çok az adet kanaması görülen durumlarda veya ağrılı adet dönemlerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz şifalı bitkiler hangileridir sizce?

Adet dönemlerinin sancılı geçmesi, az adet kanaması olması, geciken adet kanamaları sorunlarınız varsa size şifalı bitkilerle hazırlanan pratik bitkisel önerilerimiz olacak. Piyasada bulunan ve eczanelerde satılan adet söktürücü ilaçlarla veya evde kendiniz hazırlayabileceğiniz şifalı bitki kürleriyle kendi kendinize yardımcı olabilirsiniz. Adet kanamaları ile ilgili olarak düzensizlikleriniz çok sık yaşanıyorsa mutlaka bir doktora başvurunuz. Bitkiler geçici çözümdür.

Adet Söktürücü Bitkiler:

Prof. Dr. Ahmet Maranki, adet söktürücü bitkisel çaylar olarak, maydanoz, civanperçemi, papatya, nane, nergis, kimyon, safran, rezene, anason, havuç tohumu, karabaş otu, misk ve adaçayını öneriyor. Bu bitkilerden hangisi istenirse o bitki, çay şeklinde demlenip içilir. Bu şifalı bitkilerden yapılan adet söktürücü çaylardan günde 3-4 bardak içilmelidir. Buna ek olarak taze üvez meyveleri tüketmek de adet söktürmeye faydalı olacaktır.

Adet söktürücü bitkisel ilaç arayanlar için dereotu tohumu da kullanılabilir. Regl kanamasını söktürmek için 2 çay kaşığı dövülmüş dereotu tohumu ile adet söktürücü bitki çayı hazırlanmasının ve içilmesinin de regl kanamalarını sökmeye yardımcı olacağını söyleyen Prof. Dr. Ahmet Maranki şifalı bitkilerin tedavi edici gücünden herkesin faydalanabileceğini belirtiyor.

Prof. Dr. Ahmet Maranki adet (regl) düzensizliği için zerdaçal bitkisinin çay biçiminde demlenip içilmesinin veya zerdaçalın toz haline getirilerek kullanılmasının etkili olacağını belirtiyor. Adet sökücü olarak kereviz tüketmenizde fayda var. Civan perçemi ile hatmi çiçeğinin karışımıyla adet söktürücü bitki çayı yapıp içmeyi deneyebilirsiniz.

Adet Söktürücü Şifalı Bitkilerle Hazırlanan Bitkisel Kürler ve Kullanımı:

1. Papatya biberiye ile      beraber kaynatılıp içilirse adet söktürür.

2. At kuyruğu otu kaynatılıp      balla tatlandırılarak içilir.

3. Aynı safa yaprak ve      çiçekleri Kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

4. Civan perçemi tek başına      ya da sığır kuyruğu, çörek otu ile beraber kaynatılıp balla      tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürür, kadınlarda görülen   çocuk olmama durumu adetten kaynaklanıyor ise hem çocuk olmamasına hem de      regl söktürmeye gayet faydalı bir uygulamadır. Yine menapozdan kaynaklanan   kesilmelere de çok faydalıdır. Bazı kişilerde alerji etkisi yapabilir.      Koklamak, tozunu yutmak ve vücuda sürtünce alerji yapabilir. Telafisi:      Alerji için civan perçemi balla karıştırılıp yenirse alerjiye fayda sağlar.

5. Çiriş otu kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir. Çörek otu balla karıştırılıp yenmeye devam edilirse adet söktürür .

6. Az çöven kökü kaynatılıp balla tatlandırılarak içilirse adet söktürür.Fazlası kusturur.

7. Havlıcan kaynatılıp balla tatlandırılarak içilir.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE