Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir

boğaz ağrısına ne iyi gelir boğaz ağrısının nedenleri şifalı bitkiler ile boğaz ağrısı tedavisi

Özellikle mevsimler geçişlerde ortaya çıkan boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz ağrısını iyileştirmek için yapılması gerekenler ve en etkili boğaz ağrısını geçirme yolları bu yazımızdadır. Boğaz ağrısı çoğu kez mevsimsel geçişlerde vücudun bağışıklık sisteminin düşmesine bağlı olarak meydana gelir. Bu dönemlerde bol miktarda sıvı tüketilmesi boğaz ağrısına iyi gelir.

Sonbahar ve kış mevsimi hastalıkları olarak bilinen soğuk algınlığı veya nezle de boğaz ağrısına neden olan hastalıklardandır. Boğaz ağrısını azaltmak veya tamamen ortadan kaldırmak için aşağıdaki uygulamalar yapılabilir. Boğaz ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabı ballı sıcak çayda gizlidir. Ballı sıcak çay içmek hem boğaz ağrısını önemli ölçüde azaltır, hem de vücudun sıvı ihtiyacı karşılar.

Boğaz ağrısına ne iyi gelir?

Bir tatlı kaşığı tuz yarım bardak suda eritilir ve bu su ile gün içinde çok kez gargara yapılır.

Sıvı tüketimi artılır.

Yatak odasındaki hava nemlendirilir.

Hafif ağrı kesiciler kullanılabilir.

Boğaz yumuşatıcı pastiller kullanılabilir (Bitkisel pastiller tercih edilmelidir).

Hatmi çiçeği boğaz ağrısına iyi gelen en etkili şifalı bitkidir. Barış Manço’nun şarkısında belirttiği gibi biraz kaynatılan hatmi çiçeğine katılan limon boğaz ağrısı için çok iyi gelir. Hatmi bitkisinin köklerini, çiçeklerini ve yapraklarını da kullanabilirsiniz.

Adaçayı, ağızda gargara yapılarak kullanıldığında boğaz ağrısı için faydalı bir bitkidir. Gargara ne çok sıcak ne de çok soğuk olmalıdır.

Şakayık çiçeğiyle servi kozalağı ezilerek karıştırılıp içine bal ilave edilerek reçel kıvamına gelene kadar karıştırılır. Hazırlanan bu kür her yemek öncesi ve sonrasında birer çorba kaşığı yenir.

Bu yazımızda sizlere boğaz ağrısına ne iyi gelir, boğaz ağrısını geçiren şifalı bitkiler, boğaz ağrısı için etkili çaylar, boğaz ağrısının bitkilerle tedavisi, boğaz ağrısını iyileştiren şifalı bitkiler, boğazı ağrıyana şifalı kürler, boğaz ağrısının nedenleri, boğaz ağrısı tedavisi konularında bilgiler vermeye çalıştık.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE