Çörekotu Bal Karışımının Faydaları

soğuk havaların ilacı bal, soğuktan korunmak için bal tüketin, salgın hastalıklardan koruyan bal

Çörekotu ile bal karışımını çok fazla insan kullanmaktadır. Çörek otu ile balın karıştırılması sonucu elde edilen kürün faydaları aşağıdadır. Çörekotu bal karışımının faydaları incelendiğinde özellikle adet söktürücü, kalp hastalıklarını önleyici, hafıza ile ilgili sorunları giderici özelliği bulunduğunu belirtmek gerekir.

Çörekotu bal karışımının faydaları bakımından genel sağlığa çok katkı yaptığını belirten uzmanlar, bu karışımı insanların kullanmasını teşvik edecek açıklamalar yapmaktadırlar. Çörek otu bal karışımının faydaları aslında bir hadiste gizlidir. Peygamber efendimiz (s.a.v.) çörek otunu göstererek “şu kara tanede ölümden başka her derde deva vardır” diye söyleyerek çörek otunun faydalarını belirtmiştir. Çörek otu tane olarak tüketilebildiği gibi, çörek otu yağı şeklinde de tüketilmektedir. Çörek otu ezildiği andan itibaren çok çabuk bozulduğu için ezildikten sonra bal ile karıştırılması gerekmektedir. Çörek otu ile bal karıştırılarak elde edilen çörekotu bal karışımının faydalarına bakacak olursak;

Çörekotu Bal Karışımının Faydaları

Kalp büyümesini önler.

Büyüyen kalp, eski durumuna döner.

Kan yapıcı özelliği vardır.

Adet söktürücü özelliği vardır.

Anne Sütünü artırır.

Unutkanlığa iyi gelir.

Öksürük, balgam ve nefes darlığına faydalıdır.

Romatizmaya iyi gelir.

Çörek Otu Bal Karışımını Nasıl Yapılır?

6 gram çörekotu, havanda dövülerek bir yemek kaşığı bal ile karıştırılarak sabahları aç karnına yenir.

Bu yazımızda çörek otu bal kürünün faydaları hakkında bilgileri bir araya getirdik. Doğanın insanoğluna sunduğu iki mucize olan çörek otu ve balın birleşmesi sonucu mükemmel özellikler taşıyan ve oldukça etkili bir sağlık iksiri ortaya çıkmaktadır. Çörek otu bal kürünün faydaları, çörek otu bal kürü faydaları, çörek otu bal kürü yararları, çörek otu bal karışım, çörek otu bal karışımı nasıl yapılır, çörek otu bal karışımının faydaları, çörek otu bal kürü, çörek otu bal kürünün faydaları, çörek otu bal kürü yararları, çörek otu bal kürünün yapılışı, çörek otu bal kürü nasıl yapılır bu yazımızın içeriğini oluşturmaktadır.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE