Çörekotu ile zayıflama

Çörek otu ile zayıflama nasıl olur diye soranlara işte cevabı. Dr. Ömer Coşkun’un çörek otuyla nasıl zayıflanacağı ile ilgili önerileri ve açıklamaları aşağıdadır. Çörekotu ile zayıflamak için Dr. Ömer Coşkun’un belirttiği biçimde çörekotunu kullanmak gerekiyor. Fazla kilolarından kurtulmak isteyenler için oldukça kolay bir kullanımı olan çörekotunun içindeki etken maddeleri zayıflatmaktadır.

ömer coşkun çörek otuyla zayıflama nasıl olur çörek otunun zayıflamaya etkisi

Çörek otu ile ilgili yapılan bilimsel çalışmalarda birçok yeni şifa ortaya çıkmakla birlikte çörek otunun iştah kapattığı, karaciğeri temizlediği, yiyeceklerin sindirimini hızlandırdığı, bağırsaklardan yiyeceklerin geçişini hızlandırarak müshil etkisi yaptığı daha önceki çalışmalarda ortaya konulmuştur. Çörekotunun şifaları ile ilgili olarak peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimiz “Şu kara tanede ölümden başka her derde deva vardır” demiştir.

Dr. Ömer Coşkun, çörek otu kullanmaya başlayanların dikkat etmesi gereken diğer bir hususun da her zamankinden fazla yiyecek tüketmemeleridir. Sabahları aç karnına tüketilen çörekotu yağı da çörekotunun kendisi kadar etkilidir.

Çörekotu ile zayıflama nasıl olur?

Kahvaltı ve yemeklerden yarım saat önce bir tatlı kaşığı çörek otunu (yaklaşik 1 gr.) havanda dövüp ezdikten sonra çiğneyerek tüketin.

Yemeklerden yarım saat önce yarım tatlı kaşığı çörek otu yağını içmek suretiyle tüketebilirsiniz.

Çörek otunun kendisi veya yağını kullanmak iştahın kapanmasına yol açacaktır. Çörekotu yiyerek veya içerek tüketmenin kilo vermeye ek olarak vücuttaki toksinlerin atılması ve karaciğer fonksiyonlarının düzenlenmesine etkisi çok fazladır.

Günde 3 öğün tekrarlanan çörek otu tüketimi ile ayda 4-6 kilo verilebilmektedir. Dr. Ömer Coşkun, çörek otunun özellikle ezilerek tüketilmesinin önemini vurgularken ezilmeden ve çiğnenmeden tüketilen çörek otunun midede hazmının mümkün olmadığını ve etkinsin olmayacağını belirtmektedir.

Çörek Otu yağını kullanmak isteyenler ise aktarlardan temin edecekleri çörek otu yağının %100 saf, ilk ve soğuk sıkım olarak elde edilenlerini tercih etmeleri gerekmektedir.

Ben çörekotu yağı kullanıyorum ve aktarlarda soğuk sıkma suretiyle elde edilmiş olanları bulunmaktadır. Çörekotu yağını kanımı temizlemek ve karaciğer fonksiyonlarımın yerine gelmesini sağlamak amacıyla tüketmekteydim. Hala kullandığım çörek otu yağı sayesinde 1 ayda 7 kilo verdim. Bu nedenle sizlere de önermekteyim.

2 Comments on Çörekotu ile zayıflama

  1. yani faydalı olablir tabi ama teknoloji çok gelişti. yeni nesil lpg var ben ondan yaptırıyorum çok faydasını gördüm. hem kilo veriyorum hem selülitleri yok ediyor.

  2. en kısa zamanda deneyeceğim.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE