Saçları Gürleştiren Şifalı Kürler

Saçları gürleştiren şifalı kürleri sırasıyla yayınlıyoruz. Saçları gürleştiren kürlerin içeriğinde şifalı bitkiler yer almaktadır. Saçları gürleştiren saç kürleri ile saç sağlığınızı yeniden kazanacaksınız. Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin önerdiği ve tarifini verdiği saçları gürleştiren maske tarifinin de bulunduğu kürlerden size en kolay geleni uyguladığınızda saçların gürleştiğini ve dökülmelerin kesildiğini fark edeceksiniz.

Saçların zayıf ve cansız olmasının, saçların çabuk dökülmesine neden olduğu bilinmektedir. Saçların dökülmesini önlemek ve saçları gürleştirmek için çok faydalı ve bilinen en iyi bitkisel kürlerin tarifini aşağıda açıklıyoruz. Bu kürler sayesinde saçlarınızın gür ve sağlıklı olmasını sağlamak sizin ellerinizde. Burada tarifi verilen kür malzemelerini aktarlardan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Malzemeler: ıhlamur ve kına, kişniş ve hatmi çiçeği, erguvan ve turp suyu, sarımsak yağı, çam yağı, badem yağı ve havuç yağı.

Hazırlanması ve Uygulanması:

Kür 1: Ihlamur, yirmi dakika süreyle suda demlenir. Süzü­lerek elde edilen sıvıya, bir tutam kına tozu ilave edilerek, şampuan kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırla­nan bu şampuanla saçlar sık sık yıkanarak taranır.

Kür 2: Kişniş ve hatmi kökleri demlenmiş çay suyunda ya­rım saat süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen karışım bir kavanoza doldurularak bir gün dinlendirilerek tekrar süzülür. Hazırlanan bu karışımla saçlar sık sık yıkanır.

Kür 3: Erguvan ağacının yakılmasından elde edilen külleri elendikten sonra turp suyu ile birlikte yirmi dakika süreyle kaynatılır. Süzülerek elde edilen karışımla saçlar sık sık yıkanarak taranır.

Kür 4: Sarımsak yağı, çam yağı, badem yağı ve havuç yağından oluşan bu yağlardan birer damlayı bir kapta karıştırın ve saç diplerinize masaj yaparak iyice saçlara yedirin. Bir bone ile saçlarınızı kapatın ve 2-3 saat bekleyin ya da saçlarınız sarılı şekilde yatıp sabaha kadar bu karışımı saçınızda bekletebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu yağ karışımını her akşam saçlarınıza sürmelisiniz. Bu kürü 3 hafta boyunca uygulayın. 3 ay içinde saçlarınızın dökülmesi duracak ve saçlarınızda gürleşme olacaktır.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin kendi özel karışımı olan ve saçların dökülmesini engelleyen ve aynı zamanda gürleşmesini sağlayan şifalı bitki yağlarının karıştırılması sonucu elde edilen kür 4 saçları gürleştiren en önemli kürdür.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE