Suna Dumankaya kil maskesi tarifi

Suna Dumankaya’nın tarifi olan kil maskesinin yapılışını açıklayalım. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya sivilcelerden kurtulmak için aşağıdaki maskelerin tarifini verirken kullanım detaylarını ve kuruyemişlerden, asitli içeceklerden uzak durulmasını, beslenmeye dikkat edilmesini tavsiye etmektedir. Kil maskelerinin yapılışını ve hazırlanışını tüm detaylarıyla bildiren Suna Dumankaya, kil maskelerinin özellikle yağlı ciltler için çok faydalı olduğunu belirtti.

Suna Dumankaya kil maskesi tarifi ve formülü ile sivilce lekelerinin tedavisini, sivilcelere kil maskeleri ile çözümü ve sivilce maskesinin hazırlanmasını öğrenebilirsiniz. Kil maskesi kullanarak sivilce lekelerini ve izlerini cildinizden kolaylıkla silebilirsiniz.

Suna Dumankaya’nın kil maskesi tarifini anlatmaya başlamadan önce maskelerde kullanılan kil tiplerini ve hangi kilin hangi cilt tipleri için uygun olduklarını açıklayalım. Beş ayrı tip kil çeşidi bulunmaktadır. Kil çeşitleri, Fransız kili, yeşil kil, beyaz kil, kırmızı kil ve pembe kildir.

Beyaz kil cildi rahatlatır ve yumuşatır. Bütün cilt tipleri için uygundur ve killer arasında genel kullanıma uygun olanıdır.

Pembe kil özellikle donuk, yorgun ve canlılığını yitirmiş ciltler için kullanılmaktadır. Pembe kilin ayrıca mükemmel bir cilt temizleme özelliği bulunmaktadır.

Kırmızı kil kuru ve hassas ciltler için kullanılması tavsiye edilmektedir.

Fransız kili mineral açısından zengin olduğundan cilt için en fazla tercih edilen kil türüdür. Fransız kili cildi temizleme, detoks, deri dökülmeleri vb. durumlar için çok faydalıdır.

Yeşil kil deri altındaki toksinleri ve iltihaplanmaları gideren özelliği ile yine en çok tercih edilen killer arasındadır. Özellikle sivilce problemi yaşayanlar yeşil kilin faydalarından yararlanarak sivilcelerini yok etmektedirler.

Suna Dumankaya’dan Kil Maskesinin Yapım Tarifi

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın tariflerini kullanan bayanlar oldukça memnun kaldıklarını sık sık belirtmektedirler. Suna Dumankaya kil maskesi tarifini her zaman güvenle kullanabilirsiniz.

Sivilceler için Suna Dumankaya kil maskesi formülü

Malzemeler:

1 çay kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı beyaz kil

1 çay kaşığı aspirin tozu

Hazırlanması ve Uygulanması:

1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı beyaz kil ve 1 çay kaşığı aspirin tozu iyice karıştırıldıktan sonra sivilcelerin üzerine sürülür ve bu sivilce maskesi cilt üzerinde 20 dakika kadar bekletilerek temizlenir.

Leave a comment

Your email address will not be published.

*Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE